Squash!!

4. dubna 2009 v 21:09 | ja! |  Squash!

Squash

Squash je hra pro dva hráče podobná tenisu. Hraje se ale na uzavřeném hřišti speciálními raketami a míčkem na squash. Zápas se hraje na 3 až 5 vítězných setů, set získá hráč, který dosáhne jako první 9 bodů. Hráč hraje tak, aby donutil soupeře udělat chybu a tím získat bod nebo ztrátu. Vítězem utkání je hráč, který získal stanovený počet setů. Hraje se na ztráty, bod tedy získá podávající hráč.
Hra začíná podáním, které se dává z malého čtverce na hřišti, přičemž míček musí letět mezi prostřední dělící čáru a vrchní autovou čáru. Po odrazu má míček dopadnout do většího protilehlého obdélníku, než stojí podávající, předtím se může odrazit i o boční stěnu. Míček se může různě odrážet od stěn, ale nesmí se dostat pod nejnižší a nad nejvyšší čáru na přední stěně a nad vrchní čáry na zadní a bočních čárách.
//

Squashový kurt je dlouhý 9,75 metrů a široký 6,40 metrů, zadní stěna kurtu bývá většinou průhledná. Raketa pro squash je menší a lehčí než raketa na tenis. Míček na squash má průměr 40 milimetrů a hmotnost 24 gramů. Dále se míčky rozeznávají podle odskoku či odrazu o stěny - k tomu slouží malá tečka na míčku - začátečníci používají nejčastěji míček s modrou nebo červenou tečkou.

Kdo může chodit na squash

Squash je oblíbený mezi všemi generacemi. Pro starší lidi a těhotné ženy je ovšem nevhodný, protože zatěžuje kloubní systém. Vhodný není ani pro lidi, kteří jsou dlouhodobě ve stresu. Jinak je ale výbornou fyzickou aktivitou pro mladší a střední generaci.

Proč hrát právě squash

Squash je intenzivní rychlá pohybová aktivita, která pomáhá zvyšovat fyzickou kondici. Je vhodná i při hubnutí, avšak doporučuje se doplnit program o jiné aktivity. Squash totiž způsobuje jednostrannou zátěž.

Co je ke cvičení potřeba

Pro hraní squashe potřebujete zejména squashovou raketu, speciální míček a samozřejmě pohodlné sportovní oblečení a obuv. Existuje i speciální oblečení a obuv určená na squash.Zobrazit obrázek v plné velikosti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj nový design?

JO!
Nic moc.
NE!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama